Rubriky:

Evropská liga

Chyběla trocha štěstí. Třeba se k nám přikloní v Římě a vyhrajeme tam, doufá plzeňský Řezník

4. listopadu 2016 12:46 - Bukurešť

Remízu 1:1 z Bukurešti bere spíše jako ztrátu. Obránce Plzně Radim Řezník byl po čtvrtečním duelu s rumunským mistrem Astrou Giurgiu rozmrzelý z inkasované branky, která Viktorii připravila o lepší výsledek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Myslím, že jsme nezačali špatně, jenže jsme dostali takový blbý gól. Na půlce se k domácím odrazil míč, přišla kolmice a Rumun šel sám na branku. Přišlo mi, že před dorážkou zahrál rukou, ale to je zbytečné řešit," pověděl Řezník, který si pochvaloval bleskovou gólovou odpověď Plzně, i průběh druhého poločasu.

Jako na Dukle

„Celá druhá půle byla z naší strany dobrá. Drželi jsme míč, do zhuštěného obranného bloku se ale těžko dostává. Připomínalo mi to víkendový zápas na Dukle, kdy jsme v deseti podobně bránili my. Astra byla zalezlá, spoléhala jen na brejky," podotkl Řezník. „Bohužel se nám nepodařilo dát vítězný gól, takže je to pro nás ztráta," dodal.

Viktoria v Rumunsku prodloužila sérii bez vítězství, na evropské scéně nevyhrála 13krát v řadě. Není z toho tým už psychicky "špatný"? „Nechci říkat, jestli je to náhoda, nebo ne. Ani se tím nezaobíráme, nedáváme si to do hlav. V Bukurešti se nemáme za co stydět, možná nám chyběla trocha štěstí. Třeba jsme se měli víc cpát do brány a dát nějaký šťastný gól," prohlásil 27letý obránce.

Přesto, že si Západočeši připsali do tabulky pouze jeden bod, jejich postupová naděje žije. Byť není velká, jistotu jim dají pouze dvě výhry z posledních dvou zápasů. V Římě a doma s Austrií Vídeň. „Dokud budeme ve hře o postup, budeme bojovat. Musíme nejprve vyhrát v Římě. Uvidíme, Italové se někdy soustředí víc na svoji ligu. Třeba se k nám přikloní štěstí a vyhrajeme tam," doufá Řezník.

Robert Neumann, Sport.cz

Postoupí fotbalisté Viktorie Plzeň do jarních bojů v Evropské lize?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..