Rubriky:

Evropská liga

Poprvé od dorostu musel do středu obrany. Zastavit fialovou lavinu však Coufal nedokázal

4. listopadu 2016 11:13 - Florencie

Ještě jako dorostenec nastupoval na místě stopera. Jak sezóny plynuly, zabydlel se liberecký Vladimír Coufal na pravém kraji obrany, kde prožil prakticky celou profesionální kariéru. Až do posledního týdne. Nejprve vypomáhal poločas ve středu obrany při ligovém utkání na hřišti Bohemians 1905, ve čtvrtek večer se pak už musel chopit role šéfa defenzivy, neboť při utkání Evropské ligy na hřišti Fiorentiny prostě nebylo zbytí. Odvrátit třígólový příděl od klubu, jemuž se přezdívá Fialky, však nedokázal.

 

Jaroslav Appeltauer

„Jsme na tom tak, že kdo má ruce a nohy, hraje. Věděl jsem už od úterý, co trenéři zamýšlejí a já půjdu na místo stopera," říkal čtyřiadvacetiletý kapitán Severočechů po tříbrankové prohře na hřišti Fiorentiny.

Ve středu obrany nastoupil s Davidem Hovorkou, jenže ten musel ze zdravotních důvodů po čtvrt hodině zápasu střídat. „Šlo o klíčový okamžik zápasů. David je pro nás moc důležitý. Navíc jsme spolu před zápasem určité věci ladili, snažili jsme se o souhru. Když musel tak brzy ze hřiště, je to těžké. Nicméně si myslím, že s Milanem Nitranským jsme to neodehráli špatně. Vždyť jsme oba praví obránci," přehrával si v hlavě Coufal průběh zápasu.

O postup ještě zabojují

Věděl, že Liberec soupeři první dva góly věnoval na zlatém podnose. „První padl z penalty," krčil rameny Coufal v připomínce faulu Súkenníka. „Při druhém jsme ztratili lacino míč, byli hodně roztažení a hráči Fiorentiny jsou tak geniální, že vzniklou mezeru vidí a chybu okamžitě potrestají. Snažil jsem se situaci ještě zachránit, ale špatně jsem míč trefil. A tím pro nás zápas prakticky skončil," posteskl si Coufal.

Nulový bodový zisk z města v srdci Toskánska staví Liberec v Evropské lize do mimořádně svízelné situace. K postupu potřebují Severočeši porazit Karabach a Soluň, přičemž současně Fiorentina musí v dalším utkání nejhůře remizovat a následně neprohrát v Karabachu.

„Matematicky ještě postup vyloučený není, tudíž se budeme rvát. Doma budeme chtít Karabach porazit už kvůli fanouškům. A jestli dostaneme šanci hrát v posledním zápase o postup, budeme se rvát ze všech sil, abychom naději proměnili v jarní pohárovou účast," říkal Coufal, jehož tým je ve skupině poslední s jediným bodem.

Nyní se však Slovan musí vypořádat s velkou marodkou, přičemž už v neděli jej čeká konfrontace se Spartou. „Já jen doufám, že na postu stopera nezůstanu natrvalo," usmál se hořce Coufal v připomínce zranění všech čtyř středních obránců Slovanu.

„Proti Spartě asi budu muset zápas ještě přežít na místě stopera, ale nebudeme se na nic vymlouvat a zkusíme vydolovat tři body," ujišťoval Coufal, že se Liberec pokusí nastartovat obrat sezóny k lepšímu.

Radek Malina, Florencie, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..