Rubriky:

Evropská liga

Krmenčík věří svojí formě i šanci na postup

23. listopadu 2016 16:04 - Řím

Na podzim je Michael Krmenčík gólovým tahounem mistrovské Viktorie Plzeň. Do Říma přiletěl s vírou ve svoji formu a rozhodně se nevzdává ani naděje na postup ze skupiny E fotbalové Evropské ligy. „Pořád si to můžeme uhrát sami, ale musíme vyhrát v Římě a doma porazit Austrii,“ nabídl svoji cestu za jarní fází evropského poháru.

 

Radek Petrášek, ČTK

Hrajete proti lídrovi skupiny. Nemáte z domácího AS Řím strach?

Určitě ne! Naopak se těším na zápas s tak kvalitním týmem. Taková utkání mohou každého fotbalistu v jeho kariéře posunout dál. Já opravdu věřím i v to, že v Římě uspějeme a nakonec postoupíme.

To ale znamená v Římě vyhrát...

Před námi jsou ještě dva zápasy, skupina je poměrně vyrovnaná, jen Řím odskočil. Bylo by to ideální tady vyhrát. Věřím, že to je reálné. Bod by znamenal, že musíme vyhrát poslední zápas doma a čekat na výsledek z druhého utkání.

Co od domácích čekáte?

Koukali jsme na video z jejich zápasů. Trenér nás upozorňoval na všechny možné způsoby, jak se dostávají do útoku a především, jakým způsobem dávají míče za obranu. Jejich ofenzíva má neskutečnou sílu. Když necháme na hřišti všechno nejlepší, co v nás je, můžeme uspět.

Proti Mladé Boleslavi jste neměli skoro žádné šance. Myslíte, že teď se do nich budete dostávat?

Nemyslím si, že bychom neměli šance. Jenom mně Laco Takács třikrát zblokoval balón, který určitě šancí byl. Určitě jsme správně nabuzení. Chceme si vytvářet šance a z nich dávat góly.

Berete utkání v Římě jako nejtěžší utkání ve skupině?

Rozhodně to je nejtěžší zápas s nejtěžším soupeřem.

Jste nejlepším střelcem Plzně, i když jste v minulém kole nedal gól. Cítíte, že mužstvo na vás spoléhá?

Nejsem jediný, kdo může dávat góly, ale samozřejmě odpovědnost cítím. V tréninku jsem koncovku piloval, střeleckou formu mám na podzim dobrou, chci ji proti AS Řím využít. Věřím, že se trefím. Dát gól v Římě by bylo parádní.

Karel Felt (Řím), Sport.cz, Právo

Jak dopadne čtvrteční zápas Evropské ligy mezi AS Řím a Plzní?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..