Rubriky:

Evropská liga

Bookmakeři věří soupeřům a také sázkaři jdou proti českému trojlístku

24. listopadu 2016 11:39 - Praha

Vypsané kurzy narýsovaly černý čtvrteční scénář. Podle bookmakerů domácích sázkových kanceláří jsou všichni tři čeští zástupci ve fotbalové Evropské lize outsidery. Jak Sparta proti Southamptonu, tak Liberec proti Karabachu a Plzeň v Římě na AS. Sázkaři jsou s nimi vzácně na jedno, své vklady směřují výrazně na soupeře českých týmů.

 

Jaroslav Appeltauer

Letenským stačí bod k postupu, jenže Southampton pro ně může být příliš velkým soustem.

„Zní to bláznivě, neskutečně, ale klub s nejvyšším rozpočtem v zemi, pražská Sparta, je v hráčské krizi. Torzo sestavy a talentovaní junioři ještě stačili na Karvinou v lize, ale na klub z Premier League to bude málo," domnívá se Petr Urbanec, fotbalový bookmaker Tipsportu.

„Sparta hraje v posledních letech na Letné hodně sebevědomě a dokáže bodovat i se silnými soupeři, jenže anglický tým je na tom skvěle silově, což domácím příliš nevoní. Zatímco Southampton může sestavu rovnocenně rotovat, oslabené Spartě mohou při náročném programu dojít síly, což není v konfrontaci se silovým protivníkem zrovna optimální. Southampton v Praze vyhraje," souhlasí Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Přesto ale bookmakeři Tipsportu očekávají, že Sparta bude v konečném účtování skupiny nejhůře druhá a postoupí do jarních vyřazovacích bojů.

V Římě mohou oba vstřelit gól

Plzeň čeká atraktivní duel s AS Řím, ale zatímco domácí ligu vede, v pohárech se jí nedaří. „Před zápasem s italským velkoklubem si 98% našich sázkařů myslí, že Plzeň prohraje," uvádí statistiky Urbanec. Plzeň je outsiderem. I postup ze skupiny by už byl souhrou velmi šťastných náhod.

U Fortuny dokonce až 99% sázejících věří Římanům. „Plzeň se na mezinárodní úrovni už druhým rokem trápí a prakticky není schopna vyhrát zápas. V duelu s AS budou mít hráči Viktorky o motivaci postaráno, jenže bude spíš záležet na domácích, jak k utkání přistoupí," míní Hanák.

„AS Řím na rozdíl od jiných italských týmů tolik nelpí na defenzívě, a tak nezřídka inkasuje. Věčné město by tak mohlo vidět opět atraktivní podívanou, při které nebudou chybět branky. Zajímavou sázkou každopádně může být varianta, že oba dají gól nebo třeba remíza v poločase," radí tipérům.

Slovan čelí rozjetému Karabachu

Liberec už hraje spíše o čest. „Slovan prochází těžkou krizí a mužstvo by mohl úspěch proti Karabachu zdravě nakopnout. Jenže ani doma Liberecké nepovažujeme na favorita," avizuje Urbanec. Ani v tomto případě nejdou sázkaři proti názoru bookmakerů a přes polovinu jich sází právě na tři body pro Karabach. A postup ze skupiny? Pro Slovan utopie.

„Rozpoložení obou celků je naprosto odlišné, zatímco hosté vyhráli sedmkrát v řadě a neinkasovali jedinou branku, domácí ve stejném období zvítězili pouze jednou," srovnává Hanák.

„Liberec se začal extrémně trápit v koncovce, z předešlých pěti soutěžních utkání skóroval v jediném. Teď může hrát uvolněně, což je jistá výhoda, s jedním bodem v tabulce se od něj totiž nic neočekává. Na druhou stranu hosté budou poctivě bránit. Vzájemný duel tak nepřinese žádné brankové galapředstavení, stropem budou dva góly v utkání," tuší Hanák.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..