Rubriky:

Evropská liga

Musíme si pohlídat míče za obranu, ví kouč Viktorie Pivarník

24. listopadu 2016 10:34 - Řím

Kouč plzeňských fotbalistů Roman Pivarník musel nechat doma pravého obránce Radima Řezníka, kterého v noci na středu skolila chřipka. K dispozici už má uzdraveného Davida Limberského, takže z podzimního kádru nikdo nechybí. Úkol na římském Olympijském stadiónu ale ve čtvrtek večer čeká viktoriány přetěžký. Pokud chtějí myslet v Evropské lize na postup, potřebují vyhrát. Jiná varianta by šance Západočechů srazila téměř k nule.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nesvazuje vás vědomí, že musíte vyhrát?

Přijeli jsme do Říma s dobrými pocity, počasí je krásné a my jsme udělali maximum, abychom se na zápas co nejlépe připravili. Pokusíme se utkání s AS Řím zvládnout tak, abychom v prosincovém duelu doma s Austrií Vídeň ještě měli o co hrát. Samozřejmě bude důležité, jak si povede Austria proti Astře Giurgiu, ale daleko větší naději nám pochopitelně dávají tři body z Říma.

Opravdu věříte v tuto naději?

Věřím, protože konstelace není tak špatná, i když máme na poslední příčce jen tři body. Pokud by Austria s Giurgiu remizovala, měla by nám k postupu stačit výhra nad ní. Samozřejmě za předpokladu, že budeme v Římě bodovat. Otazníků je ve skupině hodně. Rozhodně jsme nepřiletěli do Říma se jen ohřát v teple a zahrát si fotbálek. O postup se popereme.

Budete shánět průběžně stav z druhého zápasu?

Věřím, že nějaké informace mít budu, ale to náš výkon a přístup i cíl neovlivní. Hráče tím zatěžovat nebudu.

Může být duel na trávníku AS Řím nejtěžším utkáním Viktorie ve skupině?

Střetli jsme se už se všemi soupeři a tohle je opravdu nejsilnější a tudíž nejtěžší soupeř. Navíc hrajeme na jeho stadiónu. Je to špičkový italský tým s obrovskou kvalitou.

Doma jste proti němu asi sehráli nejlepší zápas v podzimní části Evropské ligy...

Určitě ano. Uvidíme, jestli se nám podaří zopakovat dobrý výkon z prvního zápasu, nebo podat ještě lepší.

Plzeň to v Itálii umí, třeba ve vyřazovací části Evropské ligy dokázala v únoru 2013 vyhrát v Neapoli. V kádru je několik hráčů, kteří to pamatují. Dá se i na tuhle zkušenost navázat?

Dá se na to navázat. Může se stát i to, že nás Římané trochu podcení. Důležité také bude, abychom ustáli krizové situace, které v zápase přijdou, a využili jsme svoje šance. Musíme podat velmi kompaktní a odpovědný výkon. Dobré je, že mužstvo si věří.

Římané berou duel s vámi jako pojistku na postup, který také ještě nemají stoprocentní. Bylo by pro vás lepší, kdyby už měli postup zajištěný?

Asi by to bylo lepší. V nabitém programu může trenér pošetřit důležité hráče na domácí ligu. Za této situace nemohou spekulovat. V Plzni také postavili ty nejlepší hráče, které v kádru mají.

V čem vidíte největší sílu Římanů?

Umějí dávat hodně míčů za obranu, kam jdou z první kolmé přihrávky. Doma jsme si s tím poradili. Zatímco my dáváme hodně gólů z akcí po stranách hřiště, oni dávají nejvíc branek naopak ze středu. Jejich hráči se tam umí prosadit, v tom jsou velmi silní.

Karel Felt (Řím), Sport.cz, Právo

Jak dopadne čtvrteční zápas Evropské ligy mezi AS Řím a Plzní?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..