Živě

Dal dva góly a radostí skočil mezi plzeňské fanoušky. Hned poté ale mluvil Ďuriš o odchodu

9. prosince 2016 13:40 - Plzeň

Půlhodina mu stačila, aby dal dva góly, otočil skóre a při plzeňském loučení s účinkováním v Evropské lize se v zápase s vídeňskou Austrií postaral o senzační obrat. Samou radostí dokonce skočil mezi fanoušky, přesto nedokázal slovenský legionář Michal Ďuriš skrýt rozladění, jež z něho prýštilo. „Možná to byl můj poslední zápas za Viktorku,“ vypadlo z něho. „Nesouhlasím se situací, v níž jsem se ocitl,“ přidával, aby snad nebylo pochyb, že svá slova míní vážně.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Trenérovi Romanu Pivarníkovi tím vyrazil dech, to se ví. „Nikdo nebude odcházet, naopak musíme kádr rozšířit. Není to totiž jen o patnácti ligových zápasech, které nás na jaře čekají, ale o dvou a půl měsících, jež máme před sebou," dal kouč Viktorie na srozuměnou, že Ďuriše v zimě uvolnit nechce.

Jenže slovenský reprezentant se cítí v Plzni nevyužitý a nedoceněný. V lize se objevil v základní sestavě jen čtyřikrát, jinak vysedával jen na lavičce mezi náhradníky, nebo musel dokonce na tribunu. V Evropské lize na tom nebyl lépe. Ani v posledním duelu proti Austrii na něho místo v základní jedenáctce nevybylo.

„Ale on v základu hrát měl. A stejně tak měl nastoupit v základní sestavě už na Bohemce, protože jeho forma šla v poslední době úžasně nahoru," namítal Pivarník. „Jenže zápas u Botiče se nehrál a před utkáním s Austrií mě donutila zranění těsně před výkopem sestavu na poslední chvíli přeskupit," připomínal kouč Viktorie, že při absenci Hubníka a spol. musel se složením týmu na poslední chvíli šachovat. Na Ďuriše se tak zase nedostalo...

Jenže Ďuriš, který koketoval s odchodem už v létě po evropském šampionátu ve Francii, si myslí své.

„Nechci se k situaci dál vyjadřovat. Jsem rád, že jsem mohl v Plzni prožít krásné roky, ale teď uvidím, jak všechno dopadne. V jedno ale věřím - tvrdě jsem pracoval a jsem přesvědčen, že se mi to vrátí. Už ony dva góly představovaly zadostiučinění, a i proto jsem skočil mezi fanoušky. I jim jsem chtěl poděkovat za šest let, které jsem v Plzni prožil."

„Však to říkám, Mišo tvrdě pracoval a jeho výkonnost a forma šla za poslední měsíc nahoru. Bavili jsme se spolu, on zná můj pohled, proto nechci, aby odcházel," reagoval trenér Pivarník.

Ďuriš se pochopitelně brání námitkám, že i na něho dolehla účast na evropském šampionátu ve Franci a tudíž absence pořádné letní přípravy, což se poté logicky promítlo do nepovedeného podzimního účinkování.

„O mém nevydařeném podzimu mluví a píší novináři. Já vidím fotbal i z druhé strany. A když si spočtu minuty, které jsem odehrál, jsem rád za góly, které jsem dal," narážel čtyřicetinásobný slovenský reprezentant na tři branky v lize a dvě v evropských pohárech.

„Bylo to složité období pro hráče účinkující na šampionátu ve Francii, stejně jako pro mě jako trenéra," jako by chtěl Pivarník naznačit, že podzim skončil a na jaře začne nová éra.

Pro něho, Plzeň a možná i Ďuriše.

„Pokud bych z Plzně nakonec opravdu odešel, pak ovšem do žádného z klubů české ligy," vypadlo ze slovenského legionáře, že pomýšlí na angažmá v zahraničí.

zp, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..