Stockholm je v pozoru! Finále Evropské ligy ale podle UEFA teroristický útok nehrozí

23. května 2017 11:05 - Nyon
(Aktualizováno: 23. května 2017 13:31)

Evropská fotbalová unie UEFA nemá žádné informace, že by středeční finále Evropské ligy mezi Ajaxem a Manchesterem United ve Stockholmu mohlo být terčem teroristického útoku. Uvedla to den poté, co se na koncertě v Manchesteru odpálil sebevražedný atentátník a zabil 22 lidí. Fotbalisté obou finalistů Evropské ligy vyjádřili soustrast rodinám obětí teroristického útoku z Manchesteru.

 

Jason Cairnduff, Reuters

"UEFA je už několik měsíců v kontaktu se švédským svazem i úřady a při podobných jednáních je vždycky probírána i možnost teroristického útoku," citovala prohlášení unie agentura SID. UEFA připomněla, že po dubnovém útoku ve Stockholmu, při kterém útočník nákladním vozem zabil čtyři lidi, byla zvýšena bezpečnostní opatření.

Manchester United po teroristickému útoku požádal o zrušení dnešní předzápasové tiskové konference a UEFA mu vyhověla. Hráči a členové realizačního týmu "Rudých ďáblů" na tréninku ve Stockholmu uctili oběti minutou ticha.

Ve Stockholmu už od pondělí hlídkují policisté s obrněnými vozy a helikoptérami. Přesto se zástupci United během dneška setkají s bezpečnostními experty UEFA. "Celou noc jsme přehodnocovali naše bezpečnostní opatření a dnes rozhodneme, jak budeme pokračovat," citovala britská média mluvčího klubu.

United na sociální síti twitter vyjádřili soustrast pozůstalým po obětech útoku v Manchesteru a na stadionu Old Trafford stáhli vlajky na půl žerdi. Jejich soupeř Ajax zase přidal: "Z Amsterdamu s láskou do Manchesteru. Myslíme na všechny oběti i jejich blízké."

ČTK

  Sparta - Lyon dnes 21:00
20211021T21:00:00+0200
Sparta vs. Lyon
Sparta vs. Lyon
Sparta
Lyon

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..