Rubriky:

Evropská liga

Obavy? Problémy? Pražská policie zadržela dva příznivce Crvené Zvezdy

3. srpna 2017 17:24 - Praha
(Aktualizováno: 3. srpna 2017 20:02)

Policie zadržela dva příznivce Crvené Zvezdy Bělehrad, kteří do Prahy přijeli na odvetné utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy proti Spartě. Zhruba 300 se jich sešlo na Staroměstském náměstí a při pochodu na Letnou odpalovali světlice a další pyrotechniku. Jeden policista byl zraněn skleněnou lahví, kterou fanoušci hodili. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Zápas, v němž Sparta dohání dvoubrankovou ztrátu z Bělehradu, provázejí zvýšená bezpečnostní opatření.

 

Michal Krumhanzl, ČTK

Podle mluvčí před letenským stadionem po začátku s obavami očekávaného zápasu zůstávalo asi 150 příznivců bělehradského týmu, kteří neměli vstupenky. "V případě násilného pokusu o vstup na stadion jsme připraveni zakročit," řekla Zoulová.

Fanoušky ze Staroměstského náměstí na Letnou doprovázeli policejní těžkooděnci. Policie zaznamenala devět použití pyrotechniky včetně odpálení v Letenském tunelu. "Musel být odvětrán a uklizen," podotkla mluvčí.

Podle Zoulové dnes bezpečnost ve městě zajišťuje několik stovek policistů včetně antikonfliktního týmu nebo speciálních pořádkových jednotek. Policisté museli fanoušky upozorňovat, že nesmějí používat pyrotechniku a zakrývat si obličeje.

Zápas začal v 19:00.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..