Rubriky:

Evropská liga

Kdo vydělal nejvíc a kdo bral nejméně v pohárech? Vítěz LM Real je až třetí. Milióny získaly i české kluby

20. října 2017 14:41 - Nyon

V minulém ročníku evropských pohárů si na prémiích nejvíce vydělal poražený finalista Ligy mistrů Juventus. Turínský celek si od UEFA přišel na 110 miliónů eur (asi 2,8 miliardy korun), jako druhý se umístil Leicester s příjmem 81,7 miliónu, zatímco vítěz trofeje Real Madrid dostal 81 miliónů.

 

Sergio Perez, Reuters

V Evropské lize si podle očekávání nejvíc vydělal Manchester United, jehož prémie 44,5 miliónu více než dvojnásobně překonaly příjmy jakéhokoliv jiného klubu v soutěži. Z českých klubů byla finančně především díky prémiím za výsledky nejúspěšnější Sparta, která obdržela 5,8 miliónu eur. Plzeň si přišla na 3,8 a Liberec na 3,6 miliónu.

Juventus vydělal nejvíc především díky vyššímu podílu na příjmech z televizních práv, která se navíc v Itálii dělí mezi méně klubů než ve Španělsku. Podobně tomu je i mezi anglickými účastníky, z čehož vytěžil druhé místo v příjmech od UEFA nováček Ligy mistrů Leicester.

Naopak "nejchudším" účastníkem základních skupin Ligy mistrů byla s příjmem 16,3 miliónu Basilej, kde působí čeští reprezentanti Tomáš Vaclík a Marek Suchý. V Evropské lize pak nejmenší bonusy dostal ázerbájdžánský celek Gabala. Celkem UEFA vyplatila na prémiích v Lize mistrů 1,4 miliardy eur a dalších 423 milionů v Evropské lize.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..