Na čtvrtý pokus! Západočeši věří, že postupový krok zvládnou, byť soka dosud nepokořili

22. listopadu 2017 20:26 - Plzeň

Vítězství okořeněné postupovou oslavou! Tak vypadá ideální scénář čtvrtečního večera pro fotbalovou Viktorii Plzeň, která v pátém díle Evropské ligy hostí rumunský FCS Bukurešť. Zádrhel spočívá ve skutečnosti, že ve třech vzájemných konfrontacích během probíhající podzimní sezóny Západočeši nikdy nevyhráli a inkasovali v součtu devět branek!

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Já byl jen u pěti obdržených, tudíž moje bilance je o trošku lepší. Každopádně tři inkasované branky v průměru na utkání znamenají hodně vysoké číslo," vzpomínal plzeňský obránce David Limberský na bitvy, v nichž Západočeši nastoupili proti Bukurešti nejprve v 3. předkole Ligy mistrů (2:2, 1:4) a následně v úvodním duelu Evropské ligy (0:3).

Rumunský výběr v bitvě o nejprestižnější klubovou soutěž Evropy sice Západočechy na lopatky skolil, jenže následně schytal výprask od Sportingu. A los svedl oba kluby znovu proti sobě v rámci bojů skupiny G. Na její úvod pak Plzeň na rumunské půdě padla, a tak s napětím vyhlíží čtvrteční bitvu.

„Třikrát nezvládnout zápas s jedním soupeřem není optimální, snad nepříznivou bilanci konečně prolomíme. Naše motivace je maximální," ujišťoval plzeňský trenér Pavel Vrba, že by byl tuze nerad, kdybych v kolonce vítězství z konfrontací s rumunským sokem měla zůstat nula.

„Každý z tří předešlých vzájemných duelů pro nás byl ponaučením. Bukurešť má velice silné mužstvo, je výjimečné v ofenzivě. Ale já věřím, že součet poznatků z výsledkově nepříznivých zápasů nás dovede k vítězství," říkal Vrba.

Zatímco v domácí nejvyšší soutěži jeho výběr inkasoval pouhých pět branek ve čtrnácti duelech, Bukurešť obranu českého týmu překonala devětkrát. „Jsou hodně silní v ofenzivě. Hrají rychle dopředu, mají ve hře mnoho kolmých přihrávek za obranu, je potřeba jejich náběhy zachytávat. Každopádně čím budeme lepší dopředu, tím méně starostí nám zůstane v defenzivě," přemítal Limberský. „Ale věřím, že v obraně se zlepšíme a neinkasujeme, nebo maximálně jen tolikrát, abychom na konci zápasu stejně slavili vítězství," doplnil zkušený obránce.

Pokud Západočeši duel zvládnou s tříbodovou tečkou a Lugano při souběžně hrané bitvě s Hapoelem Beer Ševa na švýcarské půdě neprohraje, budou mít Západočeši jistý postup do jarní fáze soutěže. „Chceme si připravit dobré výchozí postavení na poslední kolo soutěže, abychom nechyběli v jarní části," nastínil Vrba, že by k poslednímu duelu do Izraele nerad cestoval v situaci, kdy bude Plzeň nucena zvítězit.

„Zatímco Bukurešť už má jistý postup, my hrajeme o druhé místo. Věřím, že máme větší motivaci ve srovnání se soupeřem a na trávníku se to projeví," přál si Limberský. „Chceme udělat poslední krok," přitakal Vrba, že odhodlání Západočechů je maximální.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..