Rubriky:

Evropská liga

Velké slavistické vize se nenaplnily, čas zúčtování ale teprve přijde. Ulpí vina jen na trenérovi?

8. prosince 2017 08:23 - Praha

„Slavia nefungovala, jak měla,“ nepopírá slávistický kouč Jaroslav Šilhavý po skončení podzimu završeném čtvrteční prohrou s Astanou a vyřazením z Evropské ligy. Rána, kterou nečekal ani klub a ani trenér. Zásah do velkých plánů, které po jarní korunovaci v Edenu vládly. „Chtěli jsme hrát nikoli jen Evropskou ligu, ale v první řadě Ligu mistrů, proto se dělaly po zisku titulu změny. Nešlo to ale tak rychle, jak jsme si všichni představovali,“ přiznal Šilhavý, že velké vize čínského vlastníka se nenaplnily a nejspíš nastane čas zúčtování.

Sport.cz

A možná zúčtování velkého. Třeba i s trenérem, protože když už nic jiného, tak alespoň akceptoval příchod všech letních posil v čele s Portugalcem Dannym, Turkem Altintopem, Ukrajincem Rotaněm, Slovákem Stochem, ale třeba i gólmanem Laštůvkou, stoperem Jugasem a spol. On byl zodpovědný za jejich implantaci do kádru, herní vytížení, skládání sestavy a pochopitelně i tvář a herní projev mužstva.

„V transferovém okně došlo ke spoustě změn, přišli hráči zvučných jmen, kluci koukali, když se mezi nimi objevili Danny či Altintop. Nebylo jednoduché poradit si s tolika změnami a posunout se dál. Čas nám nestačil k tomu, aby všechno fungovalo, jak jsme si představovali a aby si vše sedlo," vypočítával Šilhavý jeden z důvodů, proč Slavia vypadla z Evropské ligy už po základní skupině a v domácí lize se ztrátami odepsala ze hry o titul už po podzimu.

Odmítá však, že by jeho tým ztratil tvář, kterou měl ještě na jaře, natož že byl šel s výkoností dolů.

„Odborníci sice tvrdí, že náš herní projev je horší než v minulém ročníku, kdy jsme získali titul, ale já si to nemyslím. Loni jsme hráli přímočařeji, dávali góly třeba i v devadesáté minutě, výsledky ubojovali třeba i v poslední minutě. Letos takové štěstí nemáme, navíc se celý podzim potýkáme s neproměňováním šancí, čímž jsme přišli o hodně bodů v lize a teď i o postup v Evropské lize. Přibyla nám ale fotbalová kvalita a kombinačně jsme začali hrát mnohem víc," oponuje svým kritikům.

Ti ho však ubíjí výsledky a podzimní bilancí. Nejprve vyřazení kyperským APOELem v kvalifikaci o Ligu mistrů, poté manko na ligového lídra Plzně, které narostlo na čtrnáct bodů, teď konec i v Evropské lize. A s Astanou, kazašským protivníkem podobného kalibru, jako byl APOEL.

„Proto teď nastane období, kdy si řekneme, co bylo dobré, co špatné a co bude dál," bude čekat slávistický trenér, co jeho osudu řeknou dny příští a schůzky s nadřízenými.

Dnešní setkání s novým sportovním ředitelem Slavie Janem Nezmarem mu toho ještě moc nepoví, zato velké sezení s nejvyšší klubovou generalitou odpoví, zda na něm ulpí vina za to, že Slavia nefungovala na podzim, jak měla.

zp, dos, Sport.cz

Měl by trenér Šilhavý po vyřazení z Evropské ligy ve Slavii skončit?

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..