Boleslav byla v Marseille neškodná, ale naději má

MARSEILLE

Fotbalisté Marseille nastoupili ve čtvrtek proti Mladé Boleslavi v úvodním utkání 1. kola Poháru UEFA bez čtyř hráčů základní sestavy včetně Ribéryho, přesto v pohodě vyhráli 1:0. Těsný výsledek je ale pro neškodné Středočechy do odvety velmi nadějný.

Mladoboleslavští hráli v první půli s lídrem francouzské ligy zdánlivě vyrovnanou partii. Vysunutou obranou nepustili domácí do soustavného tlaku, jenže sami byli v útoku neškodní a za celý poločas nevystřelili na Carrassovu svatyni.

Domácí zdánlivě nehýřili žádnou přehnanou snahou, jenže z první akce udeřili. Matějovský totiž opakovaně ve středu pole odevzdával lacino míč domácím a ztráta balónu na půlící čáře ve 32. min. se stalo osudnou. Lamouchi pasem z prvního doteku našel na vápně rozběhnutého Maoulidu, jemuž nestíhali Ševinský s Rolkem, a domácí útočník z voleje propálil Millera.

Autor vedoucího gólu měl i další dvě velké šance Marseille: už ve 3. minutě mu míč od nohy rukou vyškrábl Miller, v nastavení pak hlavičkoval těsně nad. A to ještě opět po kiksu Matějovského pálil těsně vedle ve 38. minutě Nasri.

Miller tým podržel

I po přestávce snahu hostů srážely četné nepřesnosti, naopak domácí s příchodem Cany, Nianga a Ribéryho získali na síle. Miller tak musel tasit bravurní zákroky: parádně vyškrábl v 57. minutě ránu Bamoga, o deset minut později tygřím skokem vytlačil střelu Cany a vychytal i Pagise, Niang pálil po trestném kopu o milimetry vedle levé tyče.

Ribéry hru domácích hodně oživil, navíc po faulu na něj musel po druhé žluté předčasně do sprch Ševinský. Ani klenot domácích však druhou branku zařídit nedokázal, a tak si Středočeši i přes hektický závěr odvezli do odvety hrané za čtrnáct dnů slibný výsledek.

Marseille - Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branka: 32. Maoulida. Rozhodčí: Berntsen - Andas, Nebben (všichni Nor.). ŽK: Oruma - Kulič, Ševinský. ČK: 79. Ševinský (M. Boleslav). Diváci: 22.000.
Marseille: Carrasso - Beye, Civelli, Cesar, Cantereil - Nasri (46. Cana), Lamouchi, Oruma - Maoulida (75. Ribéry), Pagis, Bamogo (69. Niang). Trenér: Emon.
Ml. Boleslav: Miller - Ševinský, Brezinský (13. Šmerda), Rolko, Palát - Vaculík (68. Sedláček), Matějovský, Rajnoch, Poláček (83. Vít) - Kulič, Pecka. Trenér: Uhrin.