Rubriky:

Evropské ligy

Torpedo Moskva po protestech fandů nevzalo fotbalistu tmavé pleti

20. července 2018 15:02 - Moskva

Druholigový tým Torpedo Moskva upustil po protestech fanoušků od plánu angažovat fotbalistu Ervinga Botaku-Iobomu, jehož předkové jsou z Pobřeží slonoviny. Vedení klubu však tvrdí, že rozhodnutí nesouvisí s hráčovou barvou pleti.

 

Twitter

"V barvách našeho klubu může být černá, ovšem v našich řadách je místo jen pro bílé," citovala média reakci fanoušků na záměr Torpeda přivézt z Lokomotivu Moskva devatenáctiletého obránce tmavé pleti, který se narodil už v Moskvě. Po týdnu se klub domluvil s hráčem na ukončení smlouvy.

"Opakujeme, že barva pleti při výběru hráčů nikdy nehrála roli. Rasismus nemá ve společnosti místo. V přestupu Ervinga Botaky šlo o odstupné," uvedlo dnes Torpedo.

Rasismus je v ruském fotbale dlouhodobým problémem. Obavy, že rasistické projevy budou často provázet i nedávné mistrovství světa, se však nenaplnily.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.