Čtyři góly za třináct minut! Francouzský zázrak Mbappé proměnil šlágr ve vlastní show

Paříž

Čtyři góly za třináct minut. Francouzský reprezentant Kylian Mbappé zase ukázal, jak výjimečným kanonýrem je. Druhý poločas šlágru s Lyonem v tamní nejvyšší soutěži proměnil ve vlastní show a střílel gól za gólem. Lyon prohrál utkání 0:5 a devatenáctiletý mladík byl k neudržení. Navíc zařídil penaltu, kterou proměnil Neymar.

Francouzský reprezentant Kylian Mbappé nastřílel Lyonu ve francouzské lize čtyři góly za třináct minut.

Tým PSG si ve francouzské lize dělá skoro co chce. A podle toho také vypadal duel s Lyonem. V 9. minutě se hnal Mbappé k brance soupeře a obrana Lyonu jej dokázala zastavit jen faulem. K penaltě si však mladík jít netroufl. Přednost dostal Neymar a nezaváhal. Do konce poločasu pak už sudí udělil jen po jedné červené kartě na obou stranách.

Po přestávce to však přišlo a začala Mbappého galashow. V 61. minutě pálil talentovaný mladík uvnitř šestnáctky. Míč cinkl o jednu tyč, pak na druhou, a nakonec skončil v síti. Fanoušci slavili, netušili, že tohle je pouze úvodní kousek francouzského zázraku.

O pár minut později dostal přihrávku do malého vápna, kde v pádu zakončil bez problémů do odkryté branky. V 69. minutě už slavil hattrick, když jej poslal chytrou přihrávkou za obranu do sóla Neymar a Mbappé jeho výzvou nepohrdl.

Kanonýr se sedmičkou na zádech dál připomínal nenasytnou šelmu a hnal se za dalšími góly. Třináct minut od první trefy zaznamenal svůj čtvrtý gól v utkání. K Mbappému se odrazil v pokutovém území míč a ten jej nekompromisně napálil do branky. Uzavřel tak svůj velký večer a podtrhl dominanci PSG ve francouzské lize. Tým z Paříže vyhrál všech dosavadních devět duelů a vede tabulku o osm bodů při skóre 32:6.

V tomto kalendářním roce je Mbappé už třetím čtyřgólovým střelcem v Ligue 1. V březnu se to podařilo Alassaneovi Pléaovi z Nice, v lednu pak Mbappého spoluhráči Neymarovi. Nyní se Mbappé a Neymar dělí o vedení v tabulce střelců s osmi zásahy.