Barcelona si díky Ronaldinhovi pojistila první místo

BARCELONA

Fotbalisté Barcelony si před odletem na mistrovství světa klubů do Japonska zajistili díky sobotnímu vítězství 1:0 nad San Sebastianem první místo v tabulce španělské ligy. Na výkon z úterního utkání Ligy mistrů s Werderem Brémy navázal Ronaldinho, jenž chytrou střelou bez přípravy dal po hodině hry jediný gól zápasu.

S jedenácti trefami je brazilský záložník nejlepším kanonýrem ligy.

Katalánský klub dohrával poslední minuty o deseti bez vyloučeného Silvinha, ale vítězství už neztratil. Naopak San Sebastian, jehož dva hráči se v týdnu na tréninku poprali, zůstává jediným týmem v soutěži bez výhry.

V přímém souboji o druhé místo vyhrála ve šlágru kola doma Sevilla 2:1 nad Realem Madrid a na Barcelonu nyní ztrácí dva body. Hosté šli ve 12. minutě do vedení díky gólu Beckhama, jenž se trefil téměř po čtvrt roce, dokázali však zápas otočit.

Už pět minut nato vyrovnal Kanoute a třináct minut před koncem rozhodl efektními nůžkami zápas Uruguayec Chevanton svým prvním gólem po letním přestupu z Monaka.

Španělsko - 14. kolo:
FC Barcelona - San Sebastian 1:0 (61. Ronaldinho), FC Sevilla - Real Madrid 2:1 (17. Kanoute, 77. Chevanton - 12. Beckham).