Koubek držel hodinu naději, nakonec od PSG dostal čtyři góly

Paříž

Český brankář Tomáš Koubek dlouho držel šance fotbalistů Rennes na nečekaný bodový zisk ze stadionu favorizovaného Paris St. Germain, hosté však po kolapsu v závěrečné půlhodině nakonec lídrovi francouzské ligy podlehli vysoko 1:4. Obhájci titulu mají v čele tabulky třináctibodový náskok před Lille, Rennes zůstalo desáté.

Koubek poprvé inkasoval v osmé minutě po Cavaniho hlavičce. Krátce nato český gólman při vyběhnutí daleko za vápno minul míč, avšak Mbappého pomalou střelu do prázdné branky stačil zachytit stoper Gelin. V 29. minutě hosté vyrovnali, když Niang poslal míč do Buffonovy sítě efektní patičkou.

Hráči Rennes pak odolávali tlaku PSG až do 61. minuty, kdy Di María s přehledem proměnil sólový únik. Nedorozumění hostů při rozehrávce pak potrestal 18. gólem v sezoně nejlepší ligový střelec Mbappé a rozloženou obranu pokořil ještě jednou Cavani. Tým Rennes získal z posledních tří kol jediný bod.

Francouzská fotbalová liga - 22. kolo:
Montpellier - Caen 2:0 (51. Laborde, 59. vlastní Baysse)
Amiens - Lyon 0:1 (50. Denayer)
Toulouse - Angers 0:0
Paris St. Germain - Rennes 4:1 (8. a 72. Cavani, 61. Di María, 67. Mbappé - 29. Niang).