Rubriky:

Evropské ligy

Přestup z Ukrajiny do Ruska? Fanoušci zuří, chtějí konec opory v reprezentaci

29. ledna 2019 10:37 - Petrohrad

Ukrajinští fotbaloví fanoušci jen těžko rozdýchávají, že obránce Jaroslav Rakickij přestoupil z Šachtaru Doněck do Zenitu Petrohrad. Fandové devětadvacetiletému fotbalistovi angažmá ve znepřáteleném Rusku vyčítají a dokonce zaznívají hlasy, že by měl přijít o místo v reprezentačním celku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ukrajinský reprezentant strávil v Šachtaru celou dosavadní kariéru a doněckému týmu pomohl k sedmi mistrovských titulům. Rakickij v novém působišti podepsal smlouvu do léta 2022, Zenit za zkušeného stopera údajně zaplatil 10 milionů eur (asi 258 milionů korun).

Ukrajina obviňuje sousední Rusko z anexe Krymu i části východoukrajinského Donbasu, ovládnutého proruskými separatisty v krvavém konfliktu, který si od jara 2014 vyžádal více než 12 000 mrtvých. Moskva obvinění z vojenské podpory separatistů odmítá. Vlastníkem petrohradského klubu je ruská státní plynařská společnost Gazprom.

Některá ukrajinská média spekulují, zda by teď Rakickij měl být vyřazen z národního týmu, za který odehrál 54 zápasů a vstřelil čtyři branky. Hráčův instagram byl po oznámení přestupu zaplaven kritickými a často urážlivými komentáři.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy