Český brankářský souboj ve skotské lize skončil nerozhodně

Glasgow

V zápase 27. kola skotské fotbalové ligy se proti sobě postavili čeští brankáři Zdeněk Zlámal z Hearts a Václav Hladký v dresu St. Mirrenu. Oba jednou inkasovali a utkání jejich týmů skončilo nerozhodně 1:1. Další brankář Tomáš Černý byl při výhře Aberdeenu 2:0 na půdě St. Johnstone pouze na lavičce.

Brankář Václav Hladký už chytá ve Skotsku.

V českém souboji inkasoval jako první Hladký, jehož překonal v 56. minutě hlavou Dikamona. V 66. minutě si ale po rohovém kopu srazil míč do vlastní brány Clare a vzal Zlámalovi šanci na čisté konto. Bývalý brankář Olomouce, pražských Bohemians nebo Zlína přitom dostal šanci mezi třemi tyčemi po deseti zápasech a poprvé v tomto kalendářním roce.

Hearts zůstávají po remíze na pátém místě. St. Mirren je stále poslední, na jedenáctý Hamilton ztrácí čtyři body.