Živě

Blíží se odchod Hazarda do Realu? Chelsea už hledá náhradu

18. dubna 2019 18:22 - Praha

Přijde Chelsea o Hazarda? Bitva o hvězdu jde nejspíš do finiše! Chelsea se sice ještě zuby nehty snaží, aby Belgičana udržela, jenže už to tak vypadá, že se na Stamford Bridge připravují na to, že o ofenzivní klenot přijdou. Pokud Eden zamíří do Realu Madrid, mají už Blues podle listu Daily Mail vyhlédnutou náhradu. V modrém dresu by se jim líbil Nicolas Pépé z francouzského Lille, ochotní jsou vysázet 70 milionů liber (zhruba 2 miliardy korun).

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Je to pořád dokola. Real Madrid chce hvězdu Chelsea získat, Hazardovi by se přesun do španělského velkoklubu také zamlouval. Aby ne, vedení Bílého baletu nešetři superlativy na jeho adresu a rozhodně ani financemi. Trenér Zidane řekl, že je Belgičan schopný dát v dresu Realu přes dvacet gólů za sezonu, k tomu by měl prý větší šanci získat prestižní Zlatý míč. A když si k tomu všemu přidáte nabídnuté tři miliardy za šestiletý kontrakt, přestup snů je na světě.

Jenže má to háček. Hazard je ještě do června 2020 v Chelsea pod smlouvou, karty jsou tak jasně rozdané. Bez dohody se v létě nic konat nebude. Nebo ano? Blues už se podle všeho připravují na situaci, že o Hazarda v létě přijdou. A chystají se jednat s francouzským Lille, kde si Chelsea vyhlédla potenciální náhradu. Tou je Nicolas Pépé z Pobřeží slonoviny. Cena za třiadvacetiletého hráče, který dal ve 33 zápasech devatenáct branek a prostřílel klub na druhé místo tabulky Ligue 1, je údajně 70 milionů liber.

Fotbalista francouzského Lille Nicolas Pépé v akci během utkání s PSG. Hráč z Pobřeží slonoviny by mohl na Stamford Bridge nahradit po případném odchodu Edena Hazarda.

Michel Spingler, ČTK/AP

A tak média už řeší také to, zda po případné realizaci přestupu bude Hazard v Realu Madrid schopen nějakým způsobem zaplnit mezeru po odchodu Cristiana Ronalda. V této sezoně se to Bílému baletu zjevně nepovedlo. „Problém je v tom, že Cristiano je nenahraditelný," ušklíbl se Zinédine Zidane při zmínce, zda posila z Chelsea může roli CR7 převzít. „Cristiano je pryč a my můžeme přivést jakéhokoliv hráče. Je ale skoro jisté, že nebude hrát tak, jako Ronaldo," dodal kouč.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.