Živě

Šlágr o záchranu měl nečekané hvězdy. Sudí viděl červenou kartu!

30. dubna 2019 12:58 - Lisabon/Praha
(Aktualizováno: 30. dubna 2019 13:16)

Vyhráli důležitý zápas v boji o záchranu a těšili se na oslavné titulky v novinách. Měli ale smůlu, nepomohlo jim ani vítězství 4:1. Hlavními hvězdami duelu Chaves - Nacional (4:1) totiž byli pro média rozhodčí. Asistent si během druhé půle musel odskočit na toaletu a tři minuty se nehrálo. Fanoušky pak pobavila i reakce hlavního arbitra.

 

Když musíš, tak musíš. To musí jít i prvoligový fotbal stranou. Jorge Cruz, asistent sudího zmiňovaného zápasu portugalské fotbalové ligy, prostě neměl na výběr a ve druhé půli si musel odskočit na toaletu. Zaběhl k hlavnímu sudímu, praporek hodil na zem a klusal do kabiny. Fanoušci i hráči byli nejprve šokovaní, protože měl duel nečekanou přestávku, když se ale sudí po třech minutách vynořil z útrob tribuny, přivítal ho aplaus.

Situaci odlehčil i hlavní rozhodčí Luis Godinho, který jako by neměl pro počínání svého kolegy pochopení a ukázal mu červenou kartu. Fanoušci pak o neobvyklé situaci žertovali i na sociálních sítích.

„Když příroda zavolá, tak to prostě nejde jinak, musíte poslechnout," napsal jeden z nich. „Doufám, že si aspoň otočil na záchodě mikrofon," dodal další s tím, že by kolegové arbitři mohli ve sluchátcích místo komunikace poslouchat zvuky, o které jistě neměly zájem... „Za tohle si červenou kartu zcela jistě zasloužil," doplnil další.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.