Živě

Erupce nadšení. Fotbalisté Petrohradu slavili titul nad oblaky!

7. května 2019 07:04 - Moskva/Praha

Fotbalisté Petrohradu se stali tři kola před koncem ligy ruskými mistry a okamžitě začali s oslavami. A nebyly ledajaké! O svém úspěchu se totiž hráči i vedení dozvěděli v leteckém speciálu při návratu z Grozného, kde ve 27. kole jen remizovali 1:1 a dali tak ještě šanci obhájcům prvenství z Lokomotivu Moskva. Ten však jejich zaváhání nevyužil, prohrál 0:2 v Tule a tak svěřenci Sergeje Semaka mohli jásat.

Co na tom, že se zrovna nacházeli zhruba ve výšce 10 000 metrů? Erupci nadšení nešlo zastavit, šampaňské teklo proudem a obrázky z oslav se prostřednictvím klubové televize dostaly i k fanouškům. Stroj se otřásal a pilotům se jistě ulevilo, když v pořádku a bez komplikací s letadlem dosedli na ranvej.

Petrohrad, jeden ze soupeřů pražské Slavie ve skupině aktuálního ročníku Evropské ligy, získal pátý titul v historii, tři kola před koncem má na moskevský Lokomotiv náskok devíti bodů a lepší vzájemnou bilanci. Zenit vyhrál ligu po čtyřech letech, mezitím byl dvakrát třetí a loni pátý. Další tituly získal v letech 2007, 2010 a 2012.

mm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.