Živě

Tři červené karty pro jediný tým během šesti minut! Rozhodčího musela chránit policie

7. května 2019 12:58 - Setúbal/Praha

Že během jednoho zápasu uvidí hned tři hráči červenou kartu, to je celkem rarita. Že ale ke třem vyloučením dojde během pouhých šesti minut a všichni potrestaní jsou z jednoho týmu, to člověk zažije možná jen jednou dvakrát v životě, pokud vůbec. Přesně to se ale teď stalo v utkání nejvyšší portugalské fotbalové soutěže mezi Vitórií Setúbal a Boavistou.

 

Facebook: Vitória Futebol Clube

V prvním poločase se celkem vzato nic zásadního nedělo, možná jediným výraznějším momentem byla šance záložníka Nuna Valenteho, který nedokázal dostat míč na zadní tyči do brány a z velkého úhlu trefil pouze boční síť.

Druhá půle ale měla o poznání zajímavější průběh. V 67. minutě viděl José Semedo rovnou červenou kartu za faul na Gustava. Nutno říct, že ačkoli si rozhodčí své rozhodnutí nejspíš obhájí, šlo o přísné vyloučení.

Hráčům Vitórie začaly následně brnkat nervy, o to víc, když hned tři minuty nato Boavista vstřelila úvodní branku utkání. Nejprve si Hildeberto Pereira za protesty vykoledoval žlutou kartu a o minutu později se ze hřiště musel poroučet Zequinha, který měl tak dlouho průpovídky směrem k rozhodčímu, až také viděl červenou kartu.

Jenže to ještě neznamenalo konec. Druhou žlutou kartu (tu první dostal za simulování ve snaze získat výhodu pokutového kopu) viděl v 73. minutě za faul na středu hřiště Jhonder Cádiz, což už hodně těžce nesli domácí fanoušci. Pokusili se proniknout až na hřiště, aby si účty se sudím vyřídili. Do akce tak museli nastoupit policejní těžkooděnci a zápas byl na chvíli přerušen.

V málo vídaném utkání nakonec Boavista proti soupeři hrajícímu pouze se sedmi hráči v poli přidala další dvě branky a slaví venkovní vítězství 3:0.

bak, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.