Živě

Neymar zářil v posledním zápase sezony, teď ho čeká trest

11. května 2019 19:00 - Paříž
(Aktualizováno: 11. května 2019 22:03)

Brazilský útočník Neymar si užil poslední zápas před nástupem trestu ve francouzské fotbalové lize. Při výhře pařížského St. Germain v Angers 2:1 vstřelil první gól a na druhý skvěle přihrál Argentinci Di Maríovi. Sezona tím pro něj skončila, protože teď mu začne běžet třízápasový trest za to, že po finále poháru udeřil provokujícího fanouška Rennes. Kvůli tomu vynechá dvě zbývající kola i premiéru nového ročníku. O mistrovské oslavy, alespoň o ty přímo na trávníku, tak přijde.

Stephane Mahe, Reuters

St. Germain se radoval z vítězství po třech nepovedených zápasech. Domácí neměli moc šancí, ale v závěru mistra přece jen potrápili. Pět minut před koncem si brazilský obránce Marquinhos vykoledoval červenou kartu, ale následnou penaltu Buffon Taitovi zneškodnil. Neúspěšný exekutor však o minutu později přece jen poslal míč do sítě.

V boji záchranu si připsali cenné vítězství fotbalisté Caen, kteří už v prvním poločase nastříleli nováčkovi z Remeše tři góly a vedení udrželi. Vyhrál i předposlední Dijon, který zdolal Štrasburk 2:1, když tři body zajistil Korejec Kwon Čchang-hun až v nastavení. Zato Monako, mistr z roku 2017 a druhý tým z minulé sezony, čeká marně na výhru už sedm kol a po porážce v Nimes 0:1 zůstává dál v ohrožení.

Francouzská fotbalová liga - 36. kolo:
Angers - Paris St. Germain 1:2 (88. Tait - 20. Neymar, 58. Di María),
Amiens - Toulouse 0:0
Caen - Remeš 3:2 (14. Ninga, 40. Fajr, 45. Guilbert - 37. Doumbia, 82. Zeneli z pen.),
Dijon - Štrasburk 2:1 (40. Tavares z pen., 90+3. Kwon Čchang-hun - 68. Ajorque)
Nice - Nantes 1:1 (55. Sarr - 29. Moutoussamy)

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.