Živě

Fotbalisté Genku jsou po osmi letech belgickými mistry

16. května 2019 23:27 - Brusel

Fotbalisté Genku jsou počtvrté belgickými mistry. O jejich prvním titulu od roku 2011 rozhodlo už předposlední kolo skupiny o titul, v němž remizovali 1:1 na hřišti Anderlechtu, zatímco druhé Bruggy nevyužily proti Standardu Lutych početní výhodu a oslabenému soupeři podlehly 0:2.

 

Vlastimil VACEK AFP, Právo

Genk má v čele tabulky před Bruggami čtyřbodový náskok. Titul mu vynese účast v základní části Ligy mistrů, letos ho v úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy vyřadila pražská Slavia.

Bruggy budou o LM bojovat v kvalifikaci. Evropskou ligu si vedle třetího celku konečné tabulky a vítěze play off zahraje také druholigový Mechelen, nečekaný držitel poháru. Po 56 letech zato bude v evropských klubových soutěžích chybět slavný Anderlecht.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.