Živě

Sbohem! Casillas po prodělaném infarktu ukončil kariéru

17. května 2019 10:51 - Porto/Praha

Legendární fotbalový brankář Iker Casillas, kterého začátkem května postihl infarkt, ukončil v 37 letech kariéru. Informoval o tom na svém serveru deník The Independent. Během více než dvou dekád mezi třemi tyčemi získal Casillas se španělskou reprezentací titul mistra světa a Evropy a s Realem Madrid, jehož dres oblékl ve více než sedmi stovkách zápasů, se stal pětkrát mistrem La Ligy a vyhrál třikrát Champions League.

 

Twitter

Po odchodu z madridského Bílého baletu v roce 2015 působil Casillas v FC Porto, v minulé sezoně mu pomohl k ligovému titulu a Superpoháru. Nedávno podepsal v portugalském klubu nový roční kontrakt s opcí. Ten už ale nedodrží...

Casillase postihla srdeční příhoda 1. května v tréninkovém centru Olival během přípravy Porta na nadcházející ligové utkání s Avesem. Po pěti dnech byl pětinásobný nejlepší brankář světa propuštěn z nemocnice.

"Musím být vděčný, protože jsem měl obrovské štěstí. Chci poděkovat spoustě lidí, díky nim se cítím milovaný," řekl novinářům při odchodu z kliniky v Portu.

Za národní tým Casillas nastoupil ve 167 zápasech a je španělským rekordmanem.

Španěl Iker Casillas s manželkou Sarou Carbonerovou opouští nemocnici.

Luis Vieira, ČTK/AP


mm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.