Živě

Změna dresu! Dvojnásobná nejlepší česká fotbalistka odchází z Bayernu

23. května 2019 13:50 - Amsterdam/Praha

Fotbalová útočnice Lucie Voňková mění dres. Ze slavného Bayernu se stěhuje do nizozemského Ajaxu. Celek z Amsterdamu to oznámil na svém Twitteru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dvojnásobná fotbalistka roku (2016, 2017) do Bayernu přestoupila v roce 2017 z Jeny. Předtím se objevovala v dresu Duisburgu. V Česku hrála za Slavii i Spartu, fotbalově vyrůstala v Teplicích.

V poslední době za Bayern i vinou zranění příliš nenastupovala, neobjevila se ani v dvojutkání Ligy mistryň proti pražské Slavii. V nejvyšší německé ženské fotbalové soutěži v letošní sezoně zasáhla jen do šesti zápasů, z toho do tří během května, vstřelila jeden gól.

Fotbalistky Ajaxu jsou nizozemskými šampionkami z let 2017 a 2018, letos skončily v domácí soutěži druhé. Loni v září vyřadily v prvním kole Ligy mistryň Spartu, poté vypadly s Lyonem.

bak, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.