Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Černý opouští Ajax! O základní sestavu zabojuje v Utrechtu

2. července 2019 10:11 - Amsterdam/Praha

Václav Černý opouští slavný Ajax Amsterdam. Jednadvacetiletý český fotbalový talent se pokusí dosáhnout většího herního vytížení v nizozemském klubu FC Utrecht. Podle deníku De Telegraaf by přestupová částka měla být 750 000 eur. Černý by měl s novým zaměstnavatelem podepsat smlouvu na tři roky.

 

Ajax Amsterdam, Twitter

Přesun k šestému týmu posledního ročníku nizozemské Eredivisie by mohl příbramskému rodákovi přinést větší porci herních minut v soutěžních zápasech. Fotbalista byl v Ajaxu od roku 2015, ale do základní sestavy se neprobojoval.

Český reprezentant se během amsterdamské mise potýkal se zraněním kolene, které ho na dlouhé měsíce vyřadilo z boje o pevné místo v týmu. Utrecht prý o Černého dlouhodobě usiloval. Konečná dohoda mezi oběma kluby by měla být téměř na dosah a Ajax by měl za mladíka utržit 750 000 eur.

Podle nizozemských médií o českého legionáře projevily zájem i další zahraniční kluby. Mezi Utrechtem a Ajaxem však nyní probíhají finální jednání. Dolaďování detailů smlouvy se má týkat i možnosti zpětného odkupu.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.