Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Alves se po 17 letech vrací do Brazílie, bude hrát za Sao Paulo

2. srpna 2019 07:54 - Sao Paulo

Fotbalový obránce Dani Alves se po 17 letech v Evropě vrací do Brazílie. Šestatřicetiletý reprezentační kapitán se upsal klubu FC Sao Paulo, kde by měl působit do mistrovství světa v Kataru 2022.

 

Andre Penner, ČTK/AP

"Mohl jsem hrát kdekoli, ale rozhodl jsem se vrátit do Brazílie. Je to neskutečné, ale jsem tu," oznámil ve videu ofenzivní pravý obránce, jemuž po sezoně vypršel kontrakt v Paris Saint-Germain.

Alves odešel do Evropy v roce 2002 a nejprve působil šest sezon v Seville. Nejúspěšnější období prožil v Barceloně, kde mezi lety 2008 a 2016 vyhrál mimo jiné šestkrát španělskou ligu a třikrát Ligu mistrů. Poté hrál jednu sezonu za Juventus a minulé dva roky strávil v PSG.

V brazilském dresu nastoupil Alves k 115 zápasům. Na přelomu června a července byl místo zraněného Neymara kapitánem týmu, jenž získal titul na domácí Copě América, a byl také vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Triumfem na šampionátu zaokrouhlil svůj počet klubových a reprezentačních trofejí na čtyřicet.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.