Rubriky:

Evropské ligy

Fanoušek Rennes žaluje Neymara, jenž ho uhodil po finále poháru

9. srpna 2019 20:16 - Paříž

Brazilský fotbalista Neymar si uplynulých dvanáct měsíců za rámeček nedá. Místo fotbalových úspěchů provázejí jeho kariéru spíše zranění a skandály. Naposledy na něj podal trestní oznámení fanoušek Rennes, kterého hvězda Paris Saint-Germain v dubnu uhodila po finále Francouzského poháru. Brazilský útočník za to tehdy dostal třízápasový distanc od svazu. Teď hrozí, že může vyfasovat další trest u soudu.

 

Andre Penner, ČTK/AP

Od incidentu uplynuly více než tři měsíce. Muž se rozhodl zažalovat Neymara až nyní, poté co jeho nedávná schůzka s členy fotbalistova doprovodu neskončila dohodou. Deníku L'Équipe to řekl mužův právní zástupce Philippe Ohayon.

Neymar se dostal s mužem do konfliktu po pohárovém finále, které v Paříži překvapivě vyhrálo po penaltovém rozstřelu Rennes s českým brankářem Tomášem Koubkem. Sedmadvacetiletý Neymar udeřil soupeřova příznivce, jenž si filmoval a verbálně provokoval hráče PSG, když kráčeli po schodech tribuny převzít medaile pro poražené finalisty.

Totální válka! Hvězdný Neymar si chce vytrucovat přestup

Neymarovi tak ve Francii hrozí potíže se zákonem krátce poté, co se jich zbavil v rodné Brazílii. Státní zastupitelství v Sao Paulu v těchto dnech doporučilo kvůli nedostatku důkazů uzavřít případ jeho údajného znásilnění modelky.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.