Rubriky:

Evropské ligy

Skandál! Fanoušci fotbalistu uráželi, ten jim ukázal prostředníček a byl vyloučen

11. listopadu 2019 10:32 - Kyjev

Skandál řeší v ukrajinské fotbalové lize. Brazilský fotbalový reprezentant Taison byl v neděli vyloučen za obscénní gesto a kopnutí míče směrem k fanouškům, kteří ho rasisticky uráželi. Jednatřicetiletý záložník Šachtaru Doněck opouštěl trávník v prestižním utkání 14. kola proti Dynamu Kyjev v slzách. Podobně reagoval i jeho krajan Dentinho.

 

Repro foto TV, Twitter

Rasistické urážky vyvolal Taisonův faul v 74. minutě na Arťoma Šabanova. Sudí po jeho zlostné reakci odvolal na pár minut oba týmy ze hřiště, po návratu se pokračovalo už bez Taisona. Šachtar přesto v oslabení udržel těsné vedení 1:0 a vede tabulku o 12 bodů před Zorjou.

Podle zástupců Šachtaru byli terčem rasistických pokřiků Taison i Dentinho. Oba si u sudího stěžovali, hlasatel se pokoušel fanoušky uklidnit, ale marně. "Jakékoli projevy rasismu jsou naprosto nepřijatelné. Je to ostuda pro všechny. Musíme proti tomu bojovat každý den, každou minutu, každou sekundu," řekl trenér doněckého klubu Luís Castro.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.