Živě

Mimořádná trefa. Místo šibenice se fotbalistovi povedl snad ještě zábavnější zásah

27. února 2020 15:53 - Heerenveen

Chtěl poslat míč do šibenice, z plánované parádní trefy byl shodou okolností ale zásah něčeho úplně jiného. Chorvatský záložník Alen Halilovič z Heerenveenu naplnil v zápase nizozemské ligy s Den Haagem fotbalové rčení ´jít až do kuchyně´. Právě tam skutečně skončil míč po jeho ráně.

Video již není dostupné

sntv

V Heerenveenu mají stadion uzpůsoben tak, že prostory s občerstvením jsou i pod tribunami s výhledem na hrací plochu. A platí to též o těch za brankami, i když stánek je přece jen poněkud krytý za reklamními panely a poměrně vysokým mantinelem, takže poslat míč až do něj vyžaduje i kousíček střeleckého štěstí.

Za stavu 1:2 Halilovič pozoruhodné trefě, která v kuchyni vyvolala menší chaos, nevěnoval pozornost. Zato kameraman hned pohotově ostřil na to, co dobrého je připraveno... Halilovič se nakonec dočkal pravé trefy – deset minut před koncem srovnal na konečných 2:2.

Londýnský fantom Gnabry řádil i na Chelsea

Heerenveen se tak dál drží ve středu tabulky na 10. místě. Den Haag je na sestupové sedmnácté příčce. Český útočník Tomáš Necid v jeho dresu nenastoupil, zůstal na lavičce náhradníků.

vap, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.