Rubriky:

Evropské ligy

Vypočítavost zachraňujících se klubů překonala normy i etiku, zlobí se lídr druhé ligy

25. května 2020 14:12 - Bratislava

Vedení druholigové Banské Bystrice ostře kritizuje rozhodnutí Unie ligových klubů (ULK) dohrát sezonu nejvyšší slovenské fotbalové soutěže bez sestupujícího. Lídr tabulky se cítí být podveden a zesměšněn a zvažuje právní kroky.

 

@facebook MFK Dukla Banská Bystrica

Slovenské kluby na pátečním prezidiu odhlasovaly, že Fortuna liga, která byla v březnu přerušena kvůli koronavirové pandemii, se znovu rozběhne v sobotu 13. června. Odehrát se má ale jen polovina z deseti kol nadstavby a nikdo nesestoupí.

"Vypočítavost zachraňujících se klubů v první lize překonala všechny konferencí schválené normy, soutěžní pořádek a sportovní etiku. Více než desetiměsíční úctyhodná snaha funkcionářů a hráčů byla dehonestována...," uvedla Dukla Banská Bystrica na svém webu.

Slováci dohrají ve fotbalové lize jen pět kol a bez diváků

Za lepší příklad uvedla situaci v sousedním Maďarsku, kde první dva kluby z druhé fotbalové ligy budou v následující sezoně zařazeny do nejvyšší soutěže.

"Vedení klubu momentálně zvažuje právní kroky iniciované z důvodu náhrady škody, jelikož sponzoři i klub samotný investoval do probíhající sezony nemalé finanční prostředky, které lidi od stolu nasměrovali rovnou na skládku," stojí v prohlášení Dukly.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy