Další případ koronaviru ve švýcarském fotbale ohlásil Neuchatel

15. července 2020 13:20 - Bern

Ve švýcarské fotbalové lize se objevil další případ koronaviru. Po deseti pozitivních testech v týmu FC Curych ohlásil nakaženého hráče poslední tým tabulky Neuchatel Xamax.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Infikovaný fotbalista, jenž nebyl jmenován, nebyl v kádru Xamaxu v minulých dvou zápasech. Tým měl dnes večer odehrát záchranářský souboj se Sionem, vedení soutěže ho odložilo prozatím na čtvrtek. Zda budou následovat další opatření typu karantény, rozhodnou místní zdravotnické úřady.

V případě většího množství odložených zápasů by se už liga ocitla v termínové nouzi. UEFA totiž stanovila uzávěrku pro účast týmů v evropských pohárech na 3. srpna.

O možném nedohrání ligy se začalo spekulovat minulý týden, poté co se objevilo v Curychu hned deset případů koronaviru (šest hráčů, tři členové realizačního týmu a prezident klubu). Sobotní zápas šestého mužstva tabulky proti Sionu byl odložen, v úterý pak museli kvůli karanténě hráčů A-týmu nastoupit proti Basileji hráči jednadvacítky a prohráli 0:4.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.