Rubriky:

Evropské ligy

Besiktas již nepočítá se Zápotočným, prý ho pustí do Büyüksehiru

28. prosince 2010 16:29 - ISTANBUL

Český fotbalový obránce Tomáš Zápotočný podle tureckých médií opustí Besiktas Istanbul. Prý s ním už nepočítá německý trenér Bernd Schuster, který potřebuje uvolnit místo pro nové portugalské posily. Nejblíže k angažování Zápotočného má jiný istanbulský celek Büyüksehir Belediyespor, který se údajně již dohodl s Besiktasem.

 

Oleg Popov, Reuters

"Jsme s Besiktasem na příchodu Zápotočného dohodnuti," citují turecká média předsedu Büyüksehiru Kamila Dizara.

Vedle Büyüksehiru, jemuž patří osmé místo v tabulce, se o Zápotočného služby hlásil i nováček první ligy Bucaspor, který je po polovině soutěže předposlední. Turecká média dnes přinesla informaci také o údajném zájmu pražské Sparty.

Třicetiletý stoper, který v české lize hrál v Příbrami a Liberci, strávil minulou sezonu na hostování v Bursasporu a s provinčním týmem senzačně vyhrál ligu. Na začátku nového ročníku se vrátil do istanbulského klubu, teď ale zřejmě doplatí na to, že Besiktas získal portugalské hráče Simaa Sabrosu a Huga Almeidu a potřebuje uvolnit kvótu pro cizince.

K návratu do hry se po zranění kolena navíc chystá i Zápotočného krajan a také konkurent Tomáš Sivok, který v minulých dvou letech stabilně nastupoval ve středu obrany.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.