Skácel devátým gólem v sezóně pomohl k výhře Hearts nad Dundee

EDINBURGH

Záložník Heart of Midlothian Rudolf Skácel vstřelil ve skotské lize devátý gól v sezóně, kterým pomohl ve 27. kole k domácímu vítězství 2:1 nad Dundee United. Jednatřicetiletý Skácel ve druhé minutě nastavení prvního poločasu ranou zblízka odpověděl na brzkou vedoucí trefu obránce Barryho Douglase.

Obrat Hearts dokonal dvě minuty před koncem Litevec Marius Žaliukas přesnou hlavičkou. Krátce nato byl sice domácí Španěl Ruben Palazuelos vyloučen za faul v pokutovém území, ale sedmnáctou výhru v sezóně zachránil zneškodněním penalty slovenský brankář Marián Kello.

Edinburský klub ztrácí ze třetího místa dva body na Glasgow Rangers. Úřadující skotský mistr má však tři utkání k dobru.

Skotská fotbalová liga - 27. kolo:
Aberdeen - Kilmarnock 5:0, Heart of Midlothian - Dundee United 2:1 (za domácí gól Skácel), Inverness - St. Johnstone 2:0, Motherwell - Hamilton 1:0.