Rakouská fotbalová liga plánuje finále sezony i s diváky na stadionech

26. dubna 2021 17:03 - Vídeň

Vyvrcholení rakouské fotbalové ligy budou na konci května sledovat na stadionech i diváci. Vedení Bundesligy, pod niž spadají dvě nejvyšší soutěže, dnes oznámilo, že se s fanoušky v ochozech odehrají poslední kola první a druhé ligy i play off o Evropskou ligu. Kapacita bude omezena na 3000 diváků.

 

Pixabay.com

Na stadiony budou mít přístup jen fanoušci domácích týmů, dodržet přitom budou muset řadu opatření. Povinný bude respirátor FFP2, vstupenka bude vázaná na jméno a konkrétní přidělené sedadlo, doložit bude třeba i negativní test na koronavirus, potvrzení o očkování nebo o prodělání onemocnění covid-19. Další podrobnosti budou teprve zveřejněny.

V aktuální sezoně rakouské ligy se podmínky pro fanoušky na stadionech průběžně měnily. V prvních šesti kolech byla nejprve povolena účast až 10 000 diváků, limit se pak snížil na 3000 a posléze na 1500. Od 3. listopadu se hraje za zavřenými dveřmi.

Makety fanoušků, kteří se na Spartě kvůli koronavirové pandemii nemohou zápasu zúčastnit.

Michal Kamaryt, ČTK

První liga má závěrečné kolo na programu 21. a 22. května, druhá vyvrcholí 23. května. Uvolnění opatření, po kterém by se měl v Rakousku otevřít sport, kultura či gastronomie, je v zemi naplánováno na 19. května.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.