Živě

Vaclík těsně před podpisem! Už je na místě s logem nového klubu

11. července 2021 15:53 - Atény/Praha

Brankář fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík by měl po odchodu ze Sevilly působit v Řecku. Podle tamních médií podepíše dvouletou smlouvu s roční opcí s úřadujícím šampionem Olympiakosem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dvaatřicetiletý Vaclík dnes přicestoval do Atén, kde už byl na letišti vyfotografován s rouškou klubu z Pirea. V Olympiakosu nahradí portugalského brankáře Josého Sá, který má namířeno do Wolverhamptonu.

Vaclík má za sebou působení ve Vítkovicích, Viktorii Žižkov a Spartě, se kterou získal v roce 2014 titul. V české reprezentaci zatím odehrál 42 zápasů a na dnes končícím mistrovství Evropy pomohl národnímu týmu jako jednička do čtvrtfinále.

Olympiakos pro Vaclíka bude třetím zahraničním angažmá. V letech 2014 až 2018 nastupoval za Basilej a získal s ní tři tituly. Se Sevillou jako náhradník vyhrál v ročníku 2019/2020 Evropskou ligu.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.