Záložník Sadílek bude z PSV Eindhoven hostovat v Twente

8. srpna 2021 04:56 - Amsterdam

Záložník Michal Sadílek se po sezoně v Liberci vrací do nizozemské ligy. Dvaadvacetiletý český fotbalový reprezentant odešel z PSV Eindhoven na roční hostování do Twente. Součástí dohody je i opce na přestup.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Možnost získat Sadílka byl dar z nebes," řekl na klubovém webu sportovní ředitel Twente Jan Streuer. "Není náhoda, že je reprezentant a hodně o něm říká i to, že o něj stál takový klub jako Sparta Praha," přidal.

Sadílek se v desátém celku uplynulého ročníku nizozemské ligy potká s krajanem Václavem Černým. "Rád bych se udržel v české reprezentaci, a proto potřebuji pravidelně hrát. A to, že se potkám na hřišti s Václavem, je příjemný bonus," uvedl odchovanec Slovácka.

Michal Sadílek (vpravo) během tréninku fotbalové reprezentace.

Vlastimil Vacek, Právo

Sadílek je hráčem PSV Eindhoven od roku 2015 a celkem za něj dosud odehrál 40 zápasů a dal dvě branky. V minulé sezoně hostoval v Liberci a byl také s reprezentací na mistrovství Evropy. V národním týmu má na kontě zatím dva starty.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.