Čech opět neinkasoval, duel s Barošem se nekonal

Lepší vstup do nového roku si brankář Chelsea Petr Čech snad ani nemohl přát. V sobotním duelu 21. kola anglické fotbalové ligy na hřišti Liverpoolu vychytal čtvrtou nulu v řadě, celkem neinkasoval v probíhající sezóně už patnáctkrát. Ačkoliv byli domácí především v první půli nebezpečnější, z vítězství se zásluhou Colea radovali fotbalisté z Londýna.

Již před zápasem bylo jasné, že sejde z plánovaného souboje českých reprezentantů, protože Milana Baroše stále sužuje zranění kolenní šlachy a liverpoolský útočník zůstal stejně jako v úterním utkání se Southamptonem pouze na tribuně.

I bez elitního střelce byli domácí v prvním poločase mnohem nebezpečnější. Hned v 15. minutě měl obrovskou šanci Traore, jenž ale zblízka nastřelil pouze Čecha. Na druhé straně se o chvíli později vytáhnul Dudek, který zlikvidoval včasným vyběhnutím podobnou šanci Robbenovi.

Liverpoolští se v závěru poločasu hodně zlobili na rozhodčího Rileyho, jenž po Tiagově ruce v pokutovém území neodpískal penaltu. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze se však mohli přesto ještě do přestávky dostat do vedení nebýt skvělého reflexivního Čechova zákroku, jímž vyrazil nad branku Nuňezovu prudkou střelu z bezprostřední blízkosti.

Španělský záložník byl přitom na trávníku zhruba deset minut - v týmu nahradil krajana Alonsa, jenž má po Lampardově faulu zlomený kotník.

Čech vyrovnání nepovolil

Chelsea vstoupila do druhého poločasu aktivněji, Gudjohnsen ale na Duffovu přihrávku před prázdnou brankou nedosáhl. Trenér José Mourinho však měl nakonec šťastnou ruku při střídání - tři minuty po svém příchodu překonal Dudka volejem zpoza šestnáctky v 80. minutě Joe Cole. Polský brankář byl bez šance, protože střelu před ním nechtěně tečoval Carragher.

Liverpool se ještě v závěrečných minutách pokoušel o vyrovnání, skvělý Čech si ale poradil s Gerrardovým prudkým přímým kopem i nebezpečnou hlavičkou Luise Garcíi.

Arsenal děkuje Ljunbergovi

Arsenal musel nad Charltonem vyhrát, aby udržel krok s Chelsea, a nakonec děkoval za vítězství především Ljungbergovi. Švédský záložník otevřel skóre a ve druhém poločase dokázal zareagovat i na Karkúrího vyrovnání. Konečný výsledek pak stanovil Nizozemec Van Persie.

Portsmouth nakonec vydoloval z domácího utkání proti Norwichi bod za remízu 1:1, i když hosté hráli v oslabení již od 5. minuty, kdy byl za faul vyloučen Edworthy. Přesto se však Norwich dostal do vedení a týmu, v jehož dresu hrál do 66. minuty Patrik Berger, zařídil remízu Ayegbeni z penalty.

Fotbalisté Manchesteru United si pojistili třetí místo v anglické lize. Na rozdíl od Evertonu, před nímž vedli jen díky skóre, nezaváhali a v Middlesbrough vyhráli 2:0. O branky vítězů se postarali Darren Fletcher a Ryan Giggs.

Anglie - 21. kolo
Liverpool - Chelsea 0:1 (80. J. Cole), Fulham - Crystal Palace 3:1 (4. a 60. Andy Cole, 73. Radzinski - 35. Johnson z pen.), Aston Villa - Blackburn 1:0 (88. Solano), Bolton - West Bromwich 1:1 (85. Diouf - 13. Gera), Charlton - Arsenal 1:3 (44. Karkúrí - 35. a 48. Ljungberg, 67. Van Persie), Manchester City - Southampton 2:1 (19. Bosvelt, 40. Wright-Phillips - 89. Phillips z pen.), Newcastle - Birmingham 2:1 (6. Ameobi, 44. Bowyer - 64. Heskey), Portsmouth - Norwich 1:1 (61. Ayegbeni z pen. - 9. Francis), Tottenham - Everton 5:2 (16. a 80. Marney, 27. Ziegler, 59. Pedro Mendes, 68. Robbie Keane - 40. Cahill, 87. McFadden), Middlesbrough - Manchester United 0:2 (9. Fletcher, 79. Giggs)