Rubriky:

Evropské ligy

Juventus a Livorno nesouhlasí s odškodným za Mutua

1. listopadu 2013 12:22 - Lausanne

Italské fotbalové kluby Juventus a Livorno nesouhlasí s rozhodnutím FIFA, že mají za angažování rumunského útočníka Adriana Mutua zaplatit Chelsea odškodné 21,5 miliónu eur (asi 554,5 miliónu korun). Oba celky se odvolaly ke sportovní arbitráži CAS.

 

ČTK/AP

Juventus s Livornem se proti pravidlům provinily v roce 2005. Mutu předtím porušil smlouvu s Chelsea, a když si odpykával sedmiměsíční trest za užití kokainu, podepsal kontrakt s Livornem, odkud však okamžitě zamířil do turínského celku.

Chelsea se proto dožadovala odškodného a CAS už před čtyřmi lety rozhodl o tom, že Mutu musí londýnskému celku vyplatit 17 miliónů eur. Čtyřiatřicetiletý fotbalista, který v současnosti hraje francouzskou ligu za Ajaccio, se však hájil tím, že není schopen peníze splatit a Chelsea od něj dosud nic nedostala. Nedávný verdikt FIFA situaci změnil, protože za spoluviníky označil Juventus a Livorno.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.