Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: Brankářský veterán ke konci kariéry vyrobil ošklivý kiks

4. listopadu 2013 14:12 - Kyjev

Už osmatřicetiletý ukrajinský brankář Olexandr Šovkovskij velkým kiksem přispěl k porážce svého Dynama Kyjev na půdě Zorya 0:2.

Favorit z hlavního ukrajinského města prohrával už od deváté minuty po brance Danila, proto se v průběhu druhé půle pustil do svého soupeře, aby alespoň vyrovnal.

V 65. minutě se pokusil jeden z bránících hráčů domácích vyslat na zteč útočníka Boliho. Pas byl ale příliš dlouhý a zdálo se, že útočná akce je pokažená.

S nečekanou pomocí ale přispěchal Šovskovskij, brankář s reprezentačními zkušenostmi, který o EURO v loňském roce přišel jen vinou operace ramene. Balón totiž podskočil a pro Boliho už nebyl nejmenší problém doklepnout míč do odkryté brány.

Zápas 0:2 skončil. Dynamo si připsalo čtvrtou porážku v sezóně a z páté příčky ztrácí na vedoucí Metalist Charkov už sedm bodů. Lídr má navíc odehraný o zápas méně.

oc, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.