Kyjev

Už osmatřicetiletý ukrajinský brankář Olexandr Šovkovskij velkým kiksem přispěl k porážce svého Dynama Kyjev na půdě Zorya 0:2.

Kiks gólmana Dynama Kyjev.

Favorit z hlavního ukrajinského města prohrával už od deváté minuty po brance Danila, proto se v průběhu druhé půle pustil do svého soupeře, aby alespoň vyrovnal.

V 65. minutě se pokusil jeden z bránících hráčů domácích vyslat na zteč útočníka Boliho. Pas byl ale příliš dlouhý a zdálo se, že útočná akce je pokažená.

S nečekanou pomocí ale přispěchal Šovskovskij, brankář s reprezentačními zkušenostmi, který o EURO v loňském roce přišel jen vinou operace ramene. Balón totiž podskočil a pro Boliho už nebyl nejmenší problém doklepnout míč do odkryté brány.

Zápas 0:2 skončil. Dynamo si připsalo čtvrtou porážku v sezóně a z páté příčky ztrácí na vedoucí Metalist Charkov už sedm bodů. Lídr má navíc odehraný o zápas méně.