Barcelona vyhrála duel v Zaragoze, fandové uráželi Eto'a

MADRID

Fotbalisté Barcelony vyhráli v sobotním ligovém utkání v Zaragoze 2:0 a oplatili soupeři vyřazení ve čtvrtfinále Španělského poháru. Hosté však rozhodli zápas až v závěrečné čtvrthodině: po vyloučení záložníka Celadese za vyražení míče z branky rukou proměnil Ronaldinho penaltu a zakrátko přidal druhý gól Henrik Larsson. V čele tabulky mají svěřenci Franka Rijkaarda devítibodový náskok před Valencií.

V druhém poločase rozhodčí zápas přerušil, protože domácí fandové rasisticky uráželi barcelonského útočníka Samuela Eto'a a ten hrozil, že z hřiště odejde. Poté, co sudí diváky důrazně varoval, se kamerunský reprezentant nechal přesvědčit, aby v utkání pokračoval. Právě on pak přihrál Larssonovi na druhý gól.

Atlético Madrid rozstřílelo poslední Málagu 5:0, navíc si domácí ještě dovolili pohrdnout penaltou, kterou na konci prvního poločasu neproměnil Mateja Kežman. S novým koučem Pepem Murciou vyhrál klub už šestý zápas za sebou a posunul se na sedmé místo v tabulce. Předstižené celky Villarreal a La Coruňa ale mají nedělní zápas k dobru.

Hosty připravil na debakl kapitán Atlétika Fernando Torres, který dvakrát skóroval během úvodních pěti minut. Do poločasu zvýšil vedení Maxi, další gól přidal po změně stran náhradník Juan Valera střelou do šibenice. Hosty potkala další rána po vyloučení Dudy a Valera v nastaveném čase oslabeného soupeře dorazil.

Španělsko - 25. kolo:
Atlético Madrid - Málaga 5:0 (3. a 5. Torres, 67. a 90+1. Valera, 39. Maxi), Zaragoza - Barcelona 0:2 (80. Ronaldinho z pen., 82. Larsson).