Živě

Monako krátce před začátkem sezóny propustilo mistra Evropy Carvalha

10. srpna 2016 17:22 - Monako

Portugalský mistr Evropy ve fotbale Ricardo Carvalho se krátce před startem sezóny ocitl bez angažmá. Osmatřicetiletého stopera dnes propustilo Monako, které mu nenabídlo novou smlouvu.

 

Profimedia.cz

Bývalý obránce Chelsea Carvalho přišel do Monaka v roce 2013 z Realu Madrid a loni podepsal roční smlouvu. Dnes knížecí klub, jenž v pátek utkáním proti Guingampu zahájí sezónu francouzské ligy, oznámil jeho konec v klubu. "Bylo ctí mít mezi námi takového velkého šampióna. Ricardo bude v Monaku vždycky vítán," uvedl viceprezident klubu Vadim Vasiljev.

Carvalhova klubová kariéra byla spojena s jeho krajanem Josém Mourinhem. Pod úspěšným trenérem vyhrál v Portu Ligu mistrů, poté za ním šel do Chelsea, kde získal tři mistrovské tituly, a působili spolu i v Realu Madrid. V portugalské reprezentaci nastoupil Carvalho k 89 zápasům včetně tří utkání na letošním mistrovství Evropy, kde tým kolem Cristiana Ronalda dosáhl na zlato.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.