I chuligáni zjihli při velkém gestu jako děcka. Déšť plyšáků trumfl fotbal

13. září 2016 14:57 - Rotterdam

Fotbalový fanoušek, to je vzhledem k nepravostem na stadiónech a v jejich okolí veskrze podezřelá kategorie. Výjimky se však najdou. A někdy stojí opravdu za to. Jako o víkendu v Nizozemsku. Lídr ligy Feyenoord Rotterdam porazil Den Haag, výsledek ovšem zůstal na druhé koleji. Vítězi se jednoznačně stali příznivci soupeře, kteří přímo ze svého sektoru udělali radost nemocným dětem.

 

Milan Malíček, Právo

Pane kolego, pěkně prosím, tady máte ještě místečko. Napište tam, že fotbalový fanoušek má také srdce...

Tak by se dal parafrázovat závěr jedné tradiční české veselohry. Výjev z nedělního duelu nizozemské fotbalové ligy byl nádherným gestem. Z horního sektoru fanoušků Den Haagu se najednou snesl déšť plyšových hraček do míst pod nimi. Seděly tam totiž děti z rotterdamské nemocnice, jimž byly hračky určeny.

Zrovna příznivci Feyenoordu patří k obávaným chuligánům, ale i je gentlemanské gesto omráčilo. Celý zaplněný stadión De Kuijp odměnil fanoušky soupeře spontánním potleskem, při němž zjihli i vyhlášení kotelníci.

Fanoušci Den Haagu udělali fotbalu nejlepší reklamu. Podobné příklady se najdou také na českých stadiónech. Sigma Olomouc před dvěma lety podobným způsobem vybrala plyšáky pro dětské domovy, z hokejových klubů se přidaly třeba Pardubice nebo Liberec.

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: