Rubriky:

Evropské ligy

Velšský fotbalový mistr překonal rekord Ajaxu

31. prosince 2016 11:14 - Cardiff

Velšský fotbalový klub The New Saints má od pátku v samostatném držení světový rekord v počtu vítězných soutěžních utkání za sebou. Úřadující šampióni podruhé během týdne porazili v domácí lize předposlední celek tabulky Cefn Druids (2:0) a zaznamenali 27. výhru v řadě. Rekord držel od roku 1972 tým Ajaxu Amsterdam kolem legendárního Johana Cruyffa, v pondělí jej Noví svatí vyrovnali.

 

Carl Recine, Reuters

Tým z vesnice Llansantffraid-ym-Mechain naposledy prohrál v červenci, kdy podlehl v předkole Ligy mistrů APOELu Nikósie 0:3. V domácí soutěži momentálně vede tabulku před posledním kolem základní části s náskokem 21 bodů a míří za šestým titulem za sebou. V nadstavbě se šestice mužstev utká o titul, The New Saints jich mají už rekordních deset.

Nedávno rekord Ajaxu překonali fotbalisté East Kilbride z páté skotské ligy a od amsterdamského celku obdrželi jako odměnu symbolických 27 bas piva. Svou vítěznou sérii natáhli až na 30 výher, ale protože hrají v nižší soutěži, do Guinnessovy knihy rekordů se nedostanou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy