Bayern obhájil v předposledním kole německý titul

BERLÍN

Fotbalisté Bayernu Mnichov obhájili německý titul a získali jubilejní 20. ligový triumf. V sobotním předposledním kole bundesligy stačila bavorskému velkoklubu remíza 1:1 v Kaiserslauternu, neboť nejbližší pronásledovatel Hamburk prohrál 2:4 v Berlíně. Bayern má v čele tabulky nedostižný náskok šesti bodů.

Bayern se navíc stal prvním týmem v historii, který obhájil double, tedy triumf v lize i Německém poháru.

Svěřenci Felixe Magatha využili hned první šanci, kdy mohli titul za sezónu 2005/2006 získat vlastním přičiněním. Dlouho však na hřišti sestupem ohroženého Kaiserslauternu prohrávali, remízu, znamenající jistotu obhajoby, jim zachránil jednadvacetiletý talent Ottl v 68. minutě.

Hamburku mohlo k udržení teoretické šance na titul pomoci pouze vítězství na stadionu Herthy a zároveň porážka Bayernu. HSV sice od 19. minuty v Berlíně vedl 2:1, ale ještě předtím, než rivalové z Mnichova vyrovnali, bylo srovnáno i na Olympijském stadiónu. V 56. minutě vstřelil druhý gól domácích Madlung, a i když byl následně vyloučen za druhou žlutou kartu hráč Herthy Neuendorf, favorizovaní hosté inkasovali ještě dvakrát.

Mužstvo ze severu Německa, v jehož dresu se již představil uzdravený David Jarolím, bude v závěrečném kole hájit druhou příčku, zajišťující přímý postup do Ligy mistrů. Třetí Brémy, které dnes deklasovaly 6:0 sestupující Kolín nad Rýnem, ztrácejí jediný bod.

Po pěti letech se rozloučil s fanoušky Dortmundu v domácím prostředí Jan Koller, jenž absolvoval druhý ligový zápas po sedmiměsíční pauze způsobené zraněním kolena. Obrovitý útočník, jenž již dříve ohlásil odchod z Borussie, odehrál dnes proti Frankfurtu celý druhý poločas. Utkání skončilo remízou 1:1.

Německo - 33. kolo
Leverkusen - Norimberk 2:2 (49. a 90. z pen. Berbatov - 36. Mnari, 90.+2 Kiessling), Mönchengladbach - Hannover 2:2 (77. Jansen, 83. Sonck - 13. Mertesacker, 89. Vinicius), Dortmund - Frankfurt 1:1 (87. Gambino - 54. Čcha Tu-i), Kaiserslautern - Bayern Mnichov 1:1 (26. Altintop - 68. Ottl), Stuttgart - Wolfsburg 2:1 (17. Ljuboja, 70. Gentner - 5. Menseguez), Mohuč - Schalke 1:0 (16. Auer), Bielefeld - Duisburg 0:2 (60. An Čung-hwan, 82. Caligiuri), Brémy - Kolín n. R. 6:0 (11. a 26. Borowski, 20. a 75. Klose, 50. a 70. Klasnič), Hertha Berlín - Hamburk 4:2 (14. Zecke, 56. Madlung, 69. Kovač, 72. Pantelič - 10. Trochowski, 19. Lauth).