Rubriky:

Evropské ligy

Zápas Bastie s Lyonem se kvůli řádění fanoušků nedohrál

16. dubna 2017 19:06 - Bastia
(Aktualizováno: 16. dubna 2017 20:46)

Utkání 33. kola francouzské fotbalové ligy mezi Bastií a Lyonem se kvůli řádění domácích fanoušků nedohrálo. Příznivci korsického týmu nejprve napadli hráče hostujícího mužstva při rozcvičce a zápas začal s bezmála hodinovým zpožděním. Po skončení prvního poločasu se na stadiónu rozhořely další násilnosti a rozhodčí zápas předčasně ukončil.

 

Robert Pratta, Reuters

Žádný z fotbalistů, kteří byli do incidentů zapleteni, nebyl podle všeho zraněn. O osudu utkání se rozhodne v nejbližších dnech.

Příznivci Bastie zhruba čtvrt hodiny před koncem předzápasové rozcvičky vnikli na trávník a napadli fotbalisty Lyonu. Hráči obou mužstev odešli do kabin, kde zůstali, dokud se situace neuklidnila. Utkání tak začalo se zpožděním 55 minut.

Po skončení prvního poločasu se situace opakovala. Při odchodu do kabin byl napaden lyonský brankář Anthony Lopes a udály se i další potyčky mezi hostujícími hráči a domácími fanoušky. Rozhodčí následně uposlechl pokynů národní fotbalové asociace, která před zápasem oznámila, že po jakýchkoli dalších nepokojích bude utkání ukončeno.

"Apelujeme na klub SC Bastia, aby podnikl veškeré nezbytné kroky, včetně zákazu vstupu na stadion pro zodpovědné osoby, aby se podobná situace v budoucnu neopakovala," uvedli v prohlášení zástupci francouzského svazu.

Násilnosti fanoušků doprovázely druhý duel Lyonu během týdne. Také čtvrteční zápas Evropské ligy proti Besiktasi začal se zpožděním, poté co turečtí chuligáni přinutili házením pyrotechniky a předmětů fanoušky z ostatních sektorů k útěku na trávník.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy