Rubriky:

Evropské ligy

Pekhart zamířil do týmu izraelského mistra Hapoelu Beerševa

21. července 2017 13:05 - Beerševa

Fotbalista Tomáš Pekhart po konci angažmá v řeckém AEK Atény zamířil do Hapoelu Beerševa. S úřadujícím izraelským šampiónem podepsal osmadvacetiletý český útočník tříletou smlouvu a může se těšit na boje o Ligy mistrů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Jsem šťastný, že jsem se mohl připojit k týmu Hapoelu Beerševa. Těším se, že společně budeme úspěšní a dosáhneme na cíle, které si klub stanovil," řekl Pekhart v rozhovoru na facebookovém profilu izraelského mistra.

Pekhart prožil úspěšnou minulou sezónu a s dvanácti brankami v 31 soutěžních zápasech byl nejlepším střelcem AEK, kam přišel vloni na začátku února z německého Ingolstadtu. Aténský tým, který po play off minulého ročníku řecké ligy skončil druhý, však přesto s českým útočníkem neprodloužil končící smlouvu.

Šestá zahraniční štace

Pekhart si vyzkouší už šesté zahraniční angažmá. Vedle AEK Atény a Ingolstadtu působil v dalším německém klubu Norimberku a anglických týmech Tottenhamu a Southamptonu. V Česku hrával rodák ze Sušice za pražské celky Slavii a Spartu a Jablonec. Na kontě má z let 2010 až 2013 devatenáct startů za reprezentační A-tým a dvě branky.

S Beerševou čeká Pekharta pokračování kvalifikace Ligy mistrů. Izraelský šampion ve 2. předkole přešel přes maďarský Honvéd Budapešť a ve 3. předkole se utká s Ludogorcem Razgrad.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy