Skácel je v Southamptonu a zřejmě přestoupí

18. července 2006 12:24 - SOUTHAMPTON

Fotbalového reprezentanta Rudolfa Skácela dělí už pouze hodiny od očekávaného přestupu do anglického Southamptonu ze skotských Hearts. Několik týdnů trvající jednání se blíží k závěru, hráč v Anglii absolvuje zdravotní prohlídku a poté podepíše podle britských zdrojů tříletý kontrakt.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

O Skácelově přestupu z Heart of Midlothian se spekuluje už několik týdnů. Skotský klub, který po příchodu českého fotbalisty dlouho bojoval o mistrovský titul, sice na Skácela v letním přestupním období uplatnil opci a získal ho natrvalo z Olympique Marseille, ovšem záložník se rozhodl z klubu přesto odejít. I proto neodletěl počátkem července na soustředění Hearts do Rakouska a vedení klubu nahlásilo případ mezinárodní federaci FIFA jako porušení smlouvy.

Jednání mezi Hearts a Southamptonu, v němž trénuje někdejší Skácelův kouč ve skotském týmu George Burley, proto byla velmi komplikovaná. Podle informací některých fotbalových serverů však už v úterý bude vše dotaženo a hráč bude od podzimu hájit barvy Southamptonu, s nímž chce v nastávající sezóně vybojovat postup do Premier League.

Skácel by podpisem smlouvy dostal ideální dárek k 27. narozeninám, které oslavil v pondělí. Mistr Evropy do 21 let z roku 2002 odešel před třemi lety z pražské Slavie na první zahraniční angažmá do Marseille, ovšem další rok strávil na hostování v Panathinaikosu Atény a poslední sezonu v Hearts, kde se mu dařilo především střelecky. Na svém kontě má tři reprezentační starty a v nich jeden gól.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: