Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalová nádhera! Zrodil se v Portugalsku Gól roku?

11. září 2017 15:03 - Lisabon

Dokonalá fotbalová lahůdka! André Almeida, obránce Benfiky Lisabon, si důrazně řekl o zařazení mezi kandidáty na Puskásovu cenu, kterou FIFA každoročně oceňuje nejkrásnější Gól roku. Jeho trefa byla nejen nádherná, ale také vítězná!

Portugalský zadák v 78. minutě utkání 5. kola tamní ligové soutěže proti Portimonense zlomil nerozhodný stav 1:1 a zařídil výhru svých barev. Z pravé strany hřiště utěšenou střelou, proti které brankář hostí neměl nárok. Míč plachtil vzduchem dobrých 30 metrů, falší se stočil a zapadl přímo do šibenice.

Střelci nutno přiznat i štěstí, ale kvůli takovým momentům se na fotbal chodí. Oslavy nebraly konce, Almeidova trefa nenechala chladným ani komentátora zápasu. Benfica duel otočila, vyhrála 2:1 a v tabulce figuruje na třetím místě a dva body za vedoucím Portem a městským rivalem Sportingem.

mm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.